Alegori Nedir ?

Alegori; bir düşüncenin davranışın, hissin, kavramın veya nesnenin simgelerle, semboller ile ifade edilmesidir. Örnekler: resim, heykel ve benzeri güzel sanatlarda bereketi başak simgesi ile ifade etmek, adaleti terazi ile sembolize etmek, iskelet resmi ile ölümü çağrıştırmak.

Alegorik Nedir ?

Peki Alegorik Nedir? Alegorik aslında bir anlatım biçimidir. Alegori adı verilen sembollerle fikirlerin, eylemlerin, duyguların, kavram ya da nesnelerin anlatım yöntemine alegorik anlatım denilmektedir. Bu anlatımın ifade ettiği anlam ise alegorik anlam olarak çeşitli güzel sanatlar eserlerinde ortaya çıkmaktadır. Sizin bu siteye koyacağınız eserler gibi.. <3


PEKİ
NEDEN ALEGORİK
.COM?

İnsanın hobisinin olması ciddi bir iştir. Hobiler kişilerin tahmin etme, strateji geliştirme, planlı hareket etme, ayrıntıları görebilme, sorunlarla başa çıkmadaki hakimiyetini artırır. Düzenli olarak bir hobiye zaman ayırmak, o hobiyi geliştirmek adına yoğunlaşmak zamanı daha iyi yönetmemizi sağlar.

Alegorik.com olarak hobilerinizi bir yerden sergilerken aynı zamanda bu hobilerinizden gelir elde edebileceğiniz bir platform kurmak istedik. Kendiniz sevdiğiniz , kendinizi geliştirdiğiniz işleri yaparken neden gelir elde etmeyesiniz değil mi ? 

Belki sizin aylarca uğraştığınız ahşap el yapımı ürününüz , bir başkasının salonun başköşesinde yerini alacaktır 🙂

 
Alegorik.com
Logo
Reset Password